IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Ankieta dotycząca nowej grupy.

Go down 
AutorWiadomość
Inessa Władysławowa
Nauczycielka Eliksirów

Liczba postów : 372

PisanieTemat: Ankieta dotycząca nowej grupy.   Sob Maj 31, 2014 2:11 pm

Jest pomysł by stworzyć grupę mieszkańców. Była by to grupa mało obeznana z magią, rzadki ktoś by się nią posługiwał. Jak już to były by to małe sztuczki magiczne, może jakaś moc przydatna w zwykłym życiu.

Wypowiedzcie się na ten temat, a może zostanie on uznany.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Willi
Klasa Szósta

Liczba postów : 66

PisanieTemat: Re: Ankieta dotycząca nowej grupy.   Sob Maj 31, 2014 2:54 pm

Skoro sama wyszłam z tą propozycję, to nie pozostaje mi nic innego jak stwierdzić, że jestem za.

Klasa Trzecia

Capricorn Liczba postów : 86

PisanieTemat: Re: Ankieta dotycząca nowej grupy.   Sob Maj 31, 2014 2:59 pm

Mamy miasto, a w tym mieście nie powinni żyć sami wielcy magowie o:
Jestem za!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Eva
Klasa Czwarta

Cancer Liczba postów : 187

PisanieTemat: Re: Ankieta dotycząca nowej grupy.   Sob Maj 31, 2014 3:06 pm

Za. Jakie to miasto bez mieszkańców? xd

#9933ff

Karta || Relacje || Głos
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ludwig

Liczba postów : 86

PisanieTemat: Re: Ankieta dotycząca nowej grupy.   Sob Maj 31, 2014 3:17 pm

Za. A teraz kto zostanie zwykłym szarym mieszkańcem bez uzdolnień magicznych z niewiedzą oraz żyjącym w czasach 1900?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Ankieta dotycząca nowej grupy.   Sob Maj 31, 2014 4:53 pm

Również jestem za. Tylko wtedy trzeba byłoby skrupulatnie pilnować, żeby mieszkańcy faktycznie nie byli samymi wielkimi magami i nie różnili się od reszty tylko kolorem grupy.
Powrót do góry Go down
Cadoc de Cornvalie
Klasa Czwarta

Liczba postów : 100

PisanieTemat: Re: Ankieta dotycząca nowej grupy.   Sob Maj 31, 2014 5:07 pm

Za. Będzie zabawa.

Åke
Sekcja Instrumentów Strunowych | Klasa Pierwsza

Capricorn Liczba postów : 161
Skąd : Gorzów Wlkp. Jakby co wbijać, przyjmę wszystkich. o-o/

PisanieTemat: Re: Ankieta dotycząca nowej grupy.   Sob Maj 31, 2014 5:27 pm

Bardzo podoba mi się ten pomysł. *-* Szkoda tylko, że mam już tyle postaci, chętnie bym sobie takiego mieszkańca stworzyła. ; _ ;

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sarami
Klasa Trzecia

Scorpio Liczba postów : 676

PisanieTemat: Re: Ankieta dotycząca nowej grupy.   Sob Maj 31, 2014 5:48 pm

Ha, do tej pory nie interesowałam się zbytnio tym tematem. Ktoś rzucił propozycje, wszyscy zaczęli o tym dyskutować, wprowadzać poprawki - no dobra, pomysł to w końcu nic złego, prawda. Tylko wszyscy zapomnieli o "jednym, niewielkim, szczególe". Chciałabym, żeby teraz każdy się opamiętał i przypomniał sobie kto stworzył fabułę na tym forum. Tak, Amelie. Nie uwzględniła w niej mieszkańców - musiała mieć jakiś powód. Zaproponowaliście nową grupę, zaczęliście dopracowywać jej szczegóły, wszystko jest ustalone, wszyscy są za. No super, naprawdę! Szkoda, że to wszystko dzieje się za plecami Amelii i jak wróci i nagle odrzuci wasz pomysł to będziecie źli i obrażeni, bo przecież tak dobrze wszystko przedyskutowaliście. Amelia już na samym początku kiedy tylko pojawił się ten pomysł z góry by go przekreśliła. Nie będzie żadnych mieszkańców. Każde powyższe "za" to tylko popchnięcie żyłek Amelci do popękania. Już szczerze mówiąc nie wiem, czy ona jest bardziej zła o to, że nie poczekaliście z tym na nią; czy po prostu jej przykro, że zapomnieliście o jej zdaniu. Zaraz się na mnie rzucicie, że "przecież i tak ostatnie słowo ma Amelie, a ta ankieta jest tylko dla niej, żeby widziała ile jest chętnych!". No dobra. Ale zdecydowanie teraz bardzo łatwo jest napisać Amelci "Nic z tego, bo nie chce mieszkańców" kiedy tak wszystko ustaliliście i tyle osób jest za. Normalnie "niszczycielka marzeń, wredna adminka", straaszna jest przecież bo nie liczy się z waszym zdaniem. Tylko, że to powinno działać w dwie strony, a nie ona znika na trzy dni; wchodzi zobaczyć co na forum i żyłki jej pękają od tego co widzi. Chcecie mieszkańców? Droga wolna. Zróbcie forum, na którym będą główną i najliczniejszą grupą, róbcie pięciolatki i cieszcie się na placu zabaw - na francesce owej rozrywki nie zobaczycie. Nie wiem, może jakoś dogadalibyście się z Amelcią po jej powrocie odnośnie tych mieszkańców, gdybyście poczekali na jej zdanie w porę. Aktualnie jednak nasza administratorka uważa, że w ogóle nie liczycie się z jej zdaniem więc nietrudno się domyślić, że wasz super obmyślany diabeł pójdzie do diabła. Podsumowując. Zacznijcie się liczyć ze zdaniem Amelii, albo możecie założyć własne forum, a francesa zostanie zamknięta. Nie wiem, możecie nie rozumieć jak ją mogło to tak zdenerwować. Mogę spróbować przybliżyć to uczucie. Otóż! Napisaliście książkę, pracowaliście nad nią bardzo długo i starannie - owa sprzedaje się w sporej ilości egzemplarzy. Ale ale. Nagle na rynku pojawia się ta sama książka, ale z wprowadzonymi poprawkami nałożonymi przez kogoś innego. Kilkaset czytelników dostaje do niej dostęp i czytają ją; są zadowoleni z tych poprawek, ale żeby wydać większą ilość egzemplarzy jest potrzebna zgoda głównego autora. Rozdarte serce, bo dzieło zostało zmienione; ale ciężko odrzucić kiedy ludzie są zadowoleni. Ano i ciekawa jestem, jak zachowalibyście się w takiej sytuacji. "Honorowo, za głosem ludu!"; guzik prawda, i tyle. Co jeszcze.. Zaraz będzie, że rzucam się z ryjem i mam na myśli dokładnie jakieś osoby. Właściwie, to Amelii dalej nie ma, była tylko na chwilę na forum i powiedziała, że mogę się z wami podzielić jej zdaniem, które właściwie trochę trudno nie poprzeć kiedy się rozmawia z taką rozdartą Amelcią, która jest w stanie zamknąć forum żeby zaoszczędzić sobie i wam niepotrzebnych nerwów. Bo w gruncie rzeczy wszyscy tutaj jesteśmy żeby się bawić, tak? O nerwy nie chodzi, więc proszę was. Zacznijcie się liczyć z jej zdaniem.
    Nie, nie jestem gówniarą, która chce się podlizać. Raczej przekazują wam informacje i próbuję przybliżyć sytuację Amelci, co byście do niej niepotrzebnie skakali. Bo oczywiste jest, że nikt nie chce żeby wszyscy uciekali na jakieś inne fora; ale skoro Amelci po głowie chodzi zamykanie francesy to nie jest dobrze i należałoby wziąć sobie co nie co do serduszka.

Forumowe osiągnięcia.
Spoiler:

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://stfrancesa.forumpolish.com/t566-sakiewka-sary
Sarami
Klasa Trzecia

PisanieTemat: Re: Ankieta dotycząca nowej grupy.   Sob Maj 31, 2014 6:03 pm

Jakby tego było mało, to dobrze byłoby gdyby każdy zapoznał się z tym tematem. Jestem tam wspomniane co nie co o waszych mieszkańcach.

- ludzie nie mają pojęcia o istnieniu magów.
    - świadomi ich istnienia ludzie próbują ich wydać, co jest jednoznaczne z tym, że ich nienawidzą.
    - wystarczy wyobrazić sobie spotkanie typowej Mai i jakiegoś pięcioletniego mieszkańca którego rodzice należą do organizacji.
    - właściwie to spotkanie okazałoby się porażką, ponieważ ludzie ukrywają się przed magami.
    - cholera wie, co ma zrobić mag jak natknie się na człowieka, ale zdecydowanie nie chodzi o zaproszenie na ciastko do kawiarni.

Czyli, jak jakieś dziesięć osób chce mieszkańców, to mamy zmieniać całą fabułę forum, tak?

Forumowe osiągnięcia.
Spoiler:

Powrót do góry Go down
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Ankieta dotycząca nowej grupy.   Sob Maj 31, 2014 6:27 pm

Sara napisał:
Aktualnie jednak nasza administratorka uważa, że w ogóle nie liczycie się z jej zdaniem(...)
No, ja uważam dokładnie to samo tyle, że w odniesieniu do graczy.
Swoją drogą, chyba lepiej omawiać wspólnie propozycje, a nie robić wszystko, dla odmiany, za plecami użytkowników. Jak Amelcia powie nie, to nie i tyle. Naprawdę ta afera jest o to, że ktoś rzucił pomysł, jak nie było adminki? O_o

Przepraszam za spam, ale mnie z kolei od dawna właśnie to chodzi po głowie.
Powrót do góry Go down
Sarami
Klasa Trzecia

PisanieTemat: Re: Ankieta dotycząca nowej grupy.   Sob Maj 31, 2014 6:29 pm

Temat do rzucania pomysłów jest od tego, żeby tam proponować coś Amelii. Ale nie do omawiania szczegółów i robienia ankiet, gdzie użytkownicy nakręcają się na coś, czego po prostu nie będzie.

Forumowe osiągnięcia.
Spoiler:

Powrót do góry Go down
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Ankieta dotycząca nowej grupy.   Sob Maj 31, 2014 6:34 pm

Tyle, że jeżeli gracze popierają jakiś pomysł i widać zainteresowanie, to administracja ma bodziec do zastanowienia się, czy faktycznie nie jest to coś wartego uwagi. Nie mówię konkretnie o tym pomyśle, bo jeśli Amelie nie chce mieszkańców, nie pasują jej do fabuły forum to trudno, mieszkańców nie będzie. Ale parę razy w temacie z propozycjami miałem wrażenie, że Amelie olewa pomysły i nawet nie chce wdawać się w dyskusje. Ankieta to faktycznie trochę zbyt śmiałe posunięcie, najpierw powinno się luźno rzucić pomysł, ale jednak nie ma sensu od razu robić armagedonu, bo z mojego (mam nadzieję, w miarę neutralnego) punktu widzenia, żadna ze stron nie jest bez winy.

Jeszcze raz przepraszam za ten spam. V_V
Powrót do góry Go down
Amelie
Przewodnicząca Szkoły | Klasa Czwarta

Gemini Liczba postów : 470

PisanieTemat: Re: Ankieta dotycząca nowej grupy.   Sob Maj 31, 2014 6:44 pm

* wchodzi z buta*

Zacznę od tego co pierwsze chciałabym zaznaczyć. Nie było mnie trzy dni. Trzy dni wam wystarczyły, aby olać moje zdanie. Nie wiem, czy myślicie, że ja jestem osobą, która na wszystko się zgadza i będzie latać wokół waszych zachcianek.
Cała ta sprawa została wywołana KP Xianga. Karta Postaci, która nigdy nie powinna zostać zaakceptowana, ale zgodziłam się żeby osobnik istniał skoro już KP zostało zaakceptowane. Dlaczego nie?

• User nie jest aktywny na forum to jego pierwsze konto
  • JA nie wyraziłam  w ogóle zgody na takową postać
  • KP w ogóle jest za krótka na karte PSa

Pewnie zaraz pójdzie, że ma bóle dupy i w ogóle, ale na takie zmiany fabularne chciałabym zareagować.
Dobra, dalej. Dziś mnie nie było. Miałam harcerskie sprawy - nagle pomysł nowej grupy. Może nie miałabym bólu dupy, gdyby nie fakt, że nikt nie spytał mnie o zdanie, czy coś takiego mogłoby się pojawić.
Na CB za pierwszym razem zaprotestowałam. Można było od razu pomyśleć, że się nie zgodze, ALE trzeba oczywiście mi dopiec. Serio nie lubie takich spraw. Jak wcześniej zauważyliście nie lubię jak się dzieje coś za moimi plecami.  
Dalej, dlaczego się nie zgodzę oprócz oczywistego powodu podanego wyżej?

• Edzio robi event związany z zwykłymi mieszkańcami jak potraficie wymyślić dobry event, który jest częścią fabuły zapraszam, inaczej no soryy, ale nie.
  • Jest niezgodny z treścią  fabuły (Sara już wytłumaczyła, więc nie będę się tym kłopotać)
  • Dzieci  w szkole magii, gdzie na co dzień ktoś ginie po prostu nie mają miejsca. Normalny rodzic wysłałby je gdzieś, gdzie jest bezpiecznie
  • No i po prostu olaliście mnie

Jeżeli dacie radę obalić moje argumenty może się zastanowię, ale raczej nie ma takiej opcji.. Po prostu.. Poczułam się zdradzona..

Ain osoby, które tu pisały widocznie nie czytały encyklopedii.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://stfrancesa.forumpolish.com/t277-amelcia
Ludwig

PisanieTemat: Re: Ankieta dotycząca nowej grupy.   Sob Maj 31, 2014 6:54 pm

Ja też widziałem z tym problem, ale byłem "za" tylko dla tego że wątpiłem że ktoś będzie chciał być zwykłym mieszkańcem.
Co do odpowiedzi Am. Cóż, postaram się pokazać jak to ja widzę. Ale nie jest to atak!
- Niech ludzie będą częścią eventu, jeżeli nie będzie nikogo chętnego to NPC
- tu tego nie ogarniam (że nie pasują)
- Mi tu się widzi już zalążek wojny magów z ludźmi. Czyżby wielki event (?) oczywiście było by to opłakane w skutkach ale co tam.
- To że olali to jednak nie jest ok :/ Ale jednak lepszy taki pomysł i odrzucenie go niż brak
A tak przy okazji. Może ktoś ogarnąć zaklęcia D: ?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Venus
Pielęgniarka

Virgo Liczba postów : 79

PisanieTemat: Re: Ankieta dotycząca nowej grupy.   Sob Maj 31, 2014 7:05 pm

Ja się wypowiem. *ukrywa się za fotelem*
Wszystko to moja wina. Nie wiedziałam, że taki pomysł padł i był odrzucony. Co do ankiety, zrobiłam ją z powodu by przedyskutować, luźno pomysł i nie przedstawiac gotowy. By nic nie ustalać na gotowy pomysł, ani nie sprawdzać kto jest za i przeciw. Tylko porozmawiać, zobaczyć jak by ludzie reagowali, jak by widzieli fabułę z czymś takim.
Przepraszam, za takie zamieszanie, bo to głównie moja wina i tylko moja, że zrobiłam taką aferę. Wszystkich przepraszam.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Amelie
Przewodnicząca Szkoły | Klasa Czwarta

Gemini Liczba postów : 470

PisanieTemat: Re: Ankieta dotycząca nowej grupy.   Sob Maj 31, 2014 7:15 pm

Nie ludzie mają być, tylko NPC. Nie wiem, kto by chciał by na niego polowało całe forum. Event, eventem będzie. Po prostu jak mają być ludzie NPC to nimi będą i dla mnie tyle.
Poza tym pomysł, pomysłem nie trzeba było robić żadnych ankiet. Zaklęcia zostaną wprowadzone jak dostanę chwilę luzu w szkole, przepraszam że mam zapieprz, naprawdę.
Iness, tu nie chodzi by przeprosić. Po prostu naprawdę takie rzeczy warto byłoby wpierw ze mną przedyskutować, zwłaszcza że odrzuciłam pomysł w przedbiegach.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://stfrancesa.forumpolish.com/t277-amelcia
Radek
Nauczyciel Matematyki

Aquarius Liczba postów : 169

PisanieTemat: Re: Ankieta dotycząca nowej grupy.   Sob Maj 31, 2014 7:18 pm

Jestem przeciw jakimkolwiek mieszkańcom. St Francesa to St Francesa a nie St Francesa i trochę ludzi z Sattendorf. To jest forum o szkole magii, a miasto jest antymagiczne. Lub obojętne. Żaden mieszkaniec miasta nie jest magiem, a jeśli jakieś dziecko było, to albo zostało spalone i zjedzone, albo wysłane do szkoły potajemnie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ludwig

PisanieTemat: Re: Ankieta dotycząca nowej grupy.   Sob Maj 31, 2014 7:22 pm

Nie musisz przepraszać Am. (sam ma zapiernicz) Po prostu chciałem zwrócić na to uwagę przy okazji. Poza tym jak pisała Venus, ona nie była świadkiem odrzucenia pomysłu więc tu nie ma po co kontynuować kłótni. Temat do zamknięcia i dziękuje Smile
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Ankieta dotycząca nowej grupy.   

Powrót do góry Go down

Ankieta dotycząca nowej grupy.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Ankieta~
» Spokojnie, będzie boleć tylko kurewsko mocno. [pozyskanie nowej umiejętności: Torturowanie]
» Mądrości przeszłości : nauka nowej umiejętności - zwinności.
» Ankieta, czyli parę słów o nas