IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Zapomniana część biblioteki.

Go down 
AutorWiadomość
Mistrz Gry

Liczba postów : 85

PisanieTemat: Zapomniana część biblioteki.   Sro Gru 18, 2013 2:33 pm

W dziale z lekturami szkolnymi- w jednym z rzadziej odwiedzanych działów w całej bibliotece- jeden regał wydawał się inny. Jednak nie każdy był w stanie dostrzec różnicę, a jeśli już ktoś potrafił, to i tak nie potrafił nic z tym fantem zrobić. Radek Nevrati był jednak jedną z osób, które miały umiejętność, pozwalającą na pokazanie, co skrywa ten odmienny regał.
Cała Wasza czwórka została przyprowadzona przed dziurę w ścianie, za jednym z odsuniętych regałów. Wewnątrz niej panował mrok. Był on na tyle nienaturalny, że mimo, iż w bibliotece było jasno i nie było żadnego mocno zacienionego zakątka, to tuż za 'wejściem' widać było jedynie czerń.
-Uhhh... Jak zapewne wiecie, ktoś, lub coś ukradło mój cenny zbiór zadań. Miał 44 strony, tak jakby Was to interesowało. Pewnie sam bym go bez problemu odzyskał, jednak od czego mam Was, drodzy murzyni?- spytał, szczerząc się.
-Słowem wstępu, po drugiej stronie nic nie będzie normalne i nawet ja, mimo, że tam już byłem kiedyś, nie dam rady uświadomić Was, co jest w środku. Po prostu pilnujcie się nawzajem i szukajcie tego cholernego zbioru- rzekł jeszcze, czekając na to, co powiecie.

/// Pierwsze posty, żeby stwierdzić kto się stawił na zbiórkę. Zapoznajcie się, cokolwiek.
Na razie bez limitu czasowego. ///
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Virtus Jaquelin
Klasa Czwarta

Taurus Liczba postów : 433

PisanieTemat: Re: Zapomniana część biblioteki.   Sro Gru 18, 2013 3:00 pm

Virtus starał się cały czas kontynuować swoją grę aktorską, że niby zaskoczony tym miejscem. "Jak to.. biblioteka?" taki właśnie miał wyraz twarzy. Rozglądał się zamaszyście na boki, jakby czegoś lub kogoś szukał - Wygląda na to, że jest nas tylko, a zarazem AŻ dwóch, Ripper. Tylko dziwi mnie to miejsce... - te drugie zdanie szepnął do swojego kumpla rzecz jasna - "Kiedyś będę musiał przekopać wszystkie zakątki Saint Fancesci, bo domyślam się, że to nie jedyne tajemne pomieszczenie..." - Tak, tak. Oczywiście. No przecież jest pan nauczycielem. Żaden to dla pana problem. - dopowiadał sarkastycznie - Dziwne... brzmi to dokładnie jak wiecznie zmieniający się świat... I mimo, iż wydaje się absurdalny, to jednak coś jego pokroju istnieje? - pytanie zadał samemu sobie, kiedy wpatrywał się w przejście. Niesamowicie nie podobał mu się zamysł wcześniej opisanego miejsca - "Oby tylko nas po nim nie rozsiało..." - Virtus ściągnął brwi i zmarszczył czoło. Na jego twarzy pojawił się typowy dla niego grymas zamysłu. W końcu zaczął analizować.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ripper

Gemini Liczba postów : 7

PisanieTemat: Re: Zapomniana część biblioteki.   Sro Gru 18, 2013 3:29 pm

- Nie wkurwiaj mnie Virtus. Gdyby nie to, że jesteśmy w budynku szkolnym to bym Ciebie chyba na kawałki rozszarpał! - krzyknął Ripper przed wejściem do biblioteki. Nie lubił tego miejsca, przebywał w nim tylko wtedy kiedy potrzebował znaleźć jakichś podręczników o tematyce biologii. Dla niego w tym miejscu było zbyt dużo stagnacji, czyli w jego mniemaniu nudy. Chociaż nie zawsze mu owy stan przeszkadza. Uciszył się, bo wiedział jak powinien się zachowywać w bibliotece i przed majestatem nauczyciela.
- Akurat mało mnie interesuje ile to ma stron, bo nie wiedziałem, że zostanę tutaj przydzielony, to miała być tylko po prostu przechadzka po szkole - odrzekł nauczycielowi chłopak patrząc z wyrzutem na jego przyjaciela - A poza tym, przecież jest Pan nauczycielem, prawda? Czyż nie byłoby to niespotykaną łatwością, odnalezienie zbioru, przez taką niebanalną personę? - powiedział poirytowany Ripper, słysząc słowa o murzynach - Nie sądzę żeby się Pan bał, ale czy to nie jest przypadkiem dziwne, żeby wysyłać po coś kogoś, kto załatwi to w nawet nie dziesięć razy tylko może i 15 razy dłużej, gdy samemu można to zrobić w mgnieniu oka? - chłopak po prostu drażnił się z nauczycielem.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sol Delarosa
Klasa Czwarta

Capricorn Liczba postów : 13

PisanieTemat: Re: Zapomniana część biblioteki.   Sro Gru 18, 2013 7:45 pm

Hmm, jakby się nad tym zastanowić... Blondynka zbliżyła się do wszystkich obecnych z wysoko podniesioną głową i zerkając na sufit. Prawą dłoń miała przyłożoną do podbródka i wyglądała tak, jakby nad czymś rozmyślała. W sumie nie ważne. Opuściła rękę, wzruszyła ramionami i spojrzała po całym zebranym towarzystwie. Fiu fiu~ tłumy widzę. Ostatecznie jej wzrok stanął na Virtusie i Ripperze. Totalnie zapominając o obecności nauczyciela i absolutnie nic sobie nie robiąc z tego, że znajduje się w bibliotece, po prostu wybuchła. Znowu chcieliście gdzieś iść beze mnie? Szlajacie się z jednego końca szkoły do drugiego, wielce szczęśliwi, absolutnie zapominając o mnie! Nosz kurde. Odwróciła wzrok, nadymała policzki i skrzyżowała przed sobą ręce. A właśnie, dzień dobry. Zwróciła się w końcu - zdecydowanie cichszym i przyjemniejszym tonem - do nauczyciela, przy czym skinęła do niego głową. Następnie wzięła głęboki wdech, po czym powoli wypuściła powietrze, chcąc nieco ochłonąć. Finalnie blondynka uspokoiła się i jakby nigdy nic jej pogoda ducha powróciła. Kątem oka spojrzała w końcu na dziwne przejście, które kilka chwil temu przedstawił nauczyciel. Kłamstwem byłoby stwierdzenie, że nie zaciekawiło jej owe wejście. Więc zbiór zadań, czterdzieści-cztery strony i niewiadomocosie w środku... Awww chodźmy już!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Mistrz Gry

PisanieTemat: Re: Zapomniana część biblioteki.   Pią Gru 20, 2013 5:55 pm

Radek przysłuchiwał się wszystkim Waszym słowom. Kiwał nawet głową czasami, ale to tylko z grzeczności, której resztki zachował.
-Może i mógłbym to zrobić sam, ale po co? Już chyba wspomniałem, że mam Was. A będzie mi tylko przyjemniej, gdy przypadkowo Wam się nie uda- uśmiechnął się. Wtedy bowiem, będzie miał jakieś tam podstawy do ukarania niezbyt utalentowanych magów. Przecież to nie było jakieś polowanie na smoki, czy coś trudnego. To było jedynie odnalezienie książki w bibliotece. Proste.
To należy się wyjaśnienie, Radek nie wie, jak wygląda wnętrze, mówił sobie to ot tak, dla sportu.
Po chwili- zakładam, że wchodzicie do środka- znaleźliście się w bardzo zakurzonej i pełnej mrocznych zakamarków bibliotece. Wyglądała dość zwyczajnie, lecz jednak rozsiewała aurę tajemniczości i niepokoju. Książki były porozdzierane, na niektórych widniały ślady szponów, lub zębisk. Biblioteka była podzielona działami, ze względu na kolor okładki. Po wejściu do niej, z żadnej strony nie widzieliście jej końca. Zawsze tylko ciemność.
-Powodzenia~- powiedział melodyjnie Radek i zastawił regałem wejście tak szybko, jak to tylko było możliwe. Zostaliście więc we trójkę wewnątrz jednego z sekretów biblioteki w St Francesa. Od Was zależy, co zrobicie.

Stan: im dalej jesteście od miejsca, w które patrzycie, tym ciemniejsze się ono zdaje. Jesteście jak gdyby ludzkimi pochodniami, lub latarniami.
Póki co sam Was nie rozdzielam, możecie nawet chodzić w trójkę jeśli chcecie. Z miejsca startowego widzicie trzy działy: Czerwony, Niebieski i Zielony. Dalsze spowijają ciemności.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Virtus Jaquelin
Klasa Czwarta

Taurus Liczba postów : 433

PisanieTemat: Re: Zapomniana część biblioteki.   Pią Gru 20, 2013 11:44 pm

- Dobrze wiedzieć, że jednak do nas dołączyłaś, Sol. Od razu lepiej się robi na duchu. Przynajmniej wiemy co możemy po sobie oczekiwać. - mówił Virtus patrząc tylko i wyłącznie przed siebie. Ani drgnął. Omiatał wzrokiem tylko okolicę raz po raz - Biblioteka jak to biblioteka - nic względnie ciekawego. To miejsce jednak zionie złem. Uważajcie na pułapki. Czaisz, Ripper? - szczególnie zwrócił się do swojego narwanego przyjaciela - Powiedziałbym... że przyda nam się tutaj trochę światła. - wykrztusił z siebie Jaq, po czym kucnął i przytknął wewnętrzną część prawej dłoni do podłogi. Obecni mogli widzieć niewielki krąg magiczny dookoła miejsca, w którym przytwierdził rękę do podłoża, gdy ten coś zaczął mówić - Stworzone z ognia, lecz nie parzą. Świecą blaskiem Słońca, lecz nie rażą. Wielkości dłoni smoczy wojownicy.. rozświetlcie nam drogę poruszając się po okolicy! - drugą część ostatniego zdania niemalże wykrzyczał.

//Tutaj masz wygląd - link
//Nie piszę nic dalej ze względu na notatkę Arisy w mojej KP.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Mistrz Gry

PisanieTemat: Re: Zapomniana część biblioteki.   Wto Gru 24, 2013 12:50 pm

Czekam jeszcze dwa dni na odpisy, jak nie będę widział aktywności użytkowników to kończę misję.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Mistrz Gry

PisanieTemat: Re: Zapomniana część biblioteki.   Sro Sty 15, 2014 5:45 pm

W dziale z lekturami szkolnymi- w jednym z rzadziej odwiedzanych działów w całej bibliotece- jeden regał wydawał się inny. Jednak nie każdy był w stanie dostrzec różnicę, a jeśli już ktoś potrafił, to i tak nie potrafił nic z tym fantem zrobić. Radek Nevrati był jednak jedną z osób, które miały umiejętność, pozwalającą na pokazanie, co skrywa ten odmienny regał.
Zostałaś przyprowadzona przed dziurę w ścianie, za jednym z odsuniętych regałów. Wewnątrz niej panował mrok. Był on na tyle nienaturalny, że mimo, iż w bibliotece było jasno i nie było żadnego mocno zacienionego zakątka, to tuż za 'wejściem' widać było jedynie czerń.
-Uhhh... Jak zapewne wiecie, ktoś, lub coś ukradło mój cenny zbiór zadań. Miał 44 strony, tak jakby Was to interesowało. Pewnie sam bym go bez problemu odzyskał, jednak od czego mam chętnych, kochanych uczniów jak Ty?- spytał, szczerząc się.
-Słowem wstępu, po drugiej stronie nic nie będzie normalne i nawet ja, mimo, że tam już byłem kiedyś, nie dam rady uświadomić Cię, co jest w środku. Po prostu pilnuj się, miej oczy dookoła głowy i poszukaj tego cholernego zbioru- rzekł jeszcze, czekając na to, co powiesz.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Lukrecja de Fiore
Klasa Trzecia

Liczba postów : 8

PisanieTemat: Re: Zapomniana część biblioteki.   Sro Sty 15, 2014 6:00 pm

Idąc za Radkiem zastanawiała się dlaczego właściwie zgodziła się mu towarzyszyć? Nie miała nic lepszego do roboty? Widocznie tak. Nuda prowadzi ludzi w różne dziwne miejsca. Bacznie przyglądała się regałom wkoło. Wydawało jej się, że biblioteka jest zwykłą biblioteką, i że nie może czekać jej tutaj nic niezwykłego. Czyżby miała się mylić? Kiedy tak rozglądała się dookoła ujrzała przed sobą ziejącą ciemnością dziurę. Cofnęła się o krok i wydała z siebie bliżej nieokreślony dźwięk.
-Co to ma być?-zapytała zdziwionym głosem. Może lepiej byłoby teraz odwrócić się i uciec. Nie! Ona jest dzielną babą! A jak!
Kiwnęła głową na znak, że zrozumiała to co Radek jej przekazał. Skąd on się właściwie wziął? Nigdy wcześniej go nie widziała...
-Okej, rozumiem.-powiedziała zaciskając zęby i wypinając swą płaską pierś przed siebie.

PisanieTemat: Re: Zapomniana część biblioteki.   Nie Sty 19, 2014 5:22 pm

-No, to powodzenia, ja tu będę czekał- powiedział, po czym odszedł kilka metrów i zaczął przeglądać losowe książki. Nie zanosiło się na to, by jeszcze cokolwiek zostało Ci dopowiedziane, więc jedyne czynności w obecnej sytuacji to ucieczka, albo wejście przez dziurę w ścianie. (Zakładam, że przejdziesz przez nią).
Gdy zbliżyłaś swą twarz do przejścia, nie widziałaś nic, a dosłownie 10 centymetrów za nią widziałaś już dalszą część biblioteki i rzędy, które zdawały się nie mieć końca. Widziałaś jedynie dwa. Jeden po lewej- z którego biła biała poświata. I drugi czarny. Ty miałaś jeden cel. Zbiór zadań. Jednak najpierw musiałaś go znaleźć.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Lukrecja de Fiore
Klasa Trzecia

PisanieTemat: Re: Zapomniana część biblioteki.   Wto Sty 21, 2014 6:24 pm

Patrzyła jeszcze przez chwilę na nieznajomego, który zajął się przeglądaniem książek. Przełknęła cicho ślinę i odwróciła się w stronę ciemnej dziury. Trochę ją przeraziła, aczkolwiek skoro się zgłosiła, to nie miała możliwości wycofania się. Sama przed sobą by się wstydziła.
Nic nie widziała, dopóki nie przeszła przez wnękę. Za nią znajdowała się niezliczona ilość regałów. Był dziwne, biła od nich jakaś obca aura. Rozejrzała się. Jak ona niby ma znaleźć tutaj jedną, konkretną książkę? zerknęła na jaśniejszy regał i przeleciała palcem po grzbietach książek. Żadne z nich nie miała nic wspólnego z jakąkolwiek nauką, a co dopiero z matematyką.
To będzie ciężki dzień.

PisanieTemat: Re: Zapomniana część biblioteki.   Nie Sty 26, 2014 1:21 pm

No i Lukrecja zagłębiła się w tajemniczą, nieużywaną część biblioteki. Tak przynajmniej mogłoby się zdawać po jej lokalizacji. Jednak co ważniejsze persony miały tu wstęp i mogły korzystać do woli z zasobów biblioteki. Przejeżdżanie ręką i czytanie grzbietów ksiąg niewiele Ci dał. Mogłaś zobaczyć tytuły 'Światłość', 'Teoria dualizmu korpuskularno-falowego światła', które to dzieło wyszło bardzo niedawno. Sama księga wyglądała jakby miała ze dwa stulecia na karku. Wiele okładek było pozdzieranych i zniszczonych, więc ciężko byłoby Ci dowiedzieć się bez ich wyciągania i otwierania, jak brzmi ich tytuł. Zdawać się jednak mogło, że w tym korytarzu nie mogło być mowy o żadnym zbiorze zadań. Książki znajdujące się tu były dość normalne, zwyczajne, stare woluminy. Póki co nie otrzymałaś więc ani jednej, drobnej podpowiedzi.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Lukrecja de Fiore
Klasa Trzecia

PisanieTemat: Re: Zapomniana część biblioteki.   Nie Sty 26, 2014 1:26 pm

Odetchnęła głęboko z żalem na sercu. Same dziwne książki, żadnych tytułów. Biedna załamała się.
-Zajmie mi to całą wieczność.-powiedziała pod nosem. Nie wydawało się jej jednak, aby znalazła zbiór zadań w takim miejscu. Musi się więc chyba zagłębić w dalszą część biblioteki. No cóż, trudno się mówi. Skoro powiedziała A, to musi powiedzieć i B. Jak bardzo chciałaby teraz wygrzewać się w swoim łóżeczku. Swoją drogą była ciekawe dlaczego nieznajomy nie wysłał całej ekspedycji po to, by znaleźli tę pioruńską książkę.
Ruszyła przed siebie. Wyższe półki były na lepszej pozycji, bowiem wzrost Lukrecji nie pozwalał jej na eksplorowanie ich. Z góry stała na przegranej pozycji.
-Co za dureń chowa zbiór zadań w takim miejscu.-warknęła do siebie pod nosem. Szła dalej przed siebie mając zamiar znaleźć półkę, która choć trochę przypominałaby dział matematyczny.

PisanieTemat: Re: Zapomniana część biblioteki.   Wto Sty 28, 2014 6:27 pm

Tak, szłaś coraz głębiej w dziwne zakamarki ukrytej części biblioteki. Nie mogłaś jednak wiedzieć, czy to dobrze, czy źle. Lukrecja przeczesywała półki, choć zbyt wysoko nie sięgała, to fakt. Jednak im wyżej, tym było jaśniej, a sufit był niedostrzegalny. Każde spojrzenie w górę skutkowało bólem oczu.
Marząc o ciepłym łóżeczku, szłaś pomiędzy regałami, aż nadepnęłaś na odróżniający się kawałek podłogi. Nie patrzyłaś bowiem pod nogi, nie miałaś jak uniknąć nadchodzącej zguby. Przed Tobą ułożyły się w powietrzu magiczne napisy.
'Jeśli chcesz iść dalej, podaj rozwiązanie zagadki'. Tuż po chwili, pod tym napisem, który to miałaś na wysokości oczu, pojawił się kolejny.
'Jestem w każdym pomieszczeniu. Pojawiam się zarówno tam, gdzie nikogo nie ma, jak i tam, gdzie się ludzie pojawiają. Nie czuć mnie, choć widać. Przeze mnie niektórzy cierpią, lecz byle ścierka mnie zabija' Ot taka zagadka. Nie widziałaś jednak żadnej konsoli, czy możliwości wpisania odpowiedzi. Jednak podać ją musiałaś.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Zapomniana część biblioteki.   

Powrót do góry Go down

Zapomniana część biblioteki.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1